Hálózatba tápláló napelemes kiserőművek
Az áramszolgáltató hálózatára kapcsolódás teszi lehetővé, hogy télen használjuk el az energiát, amit nyáron megtermeltünk. Érdemes tehát alkalmazni a hálózatba tápláló napelemes kiserőműveket!
Leírás
Az áramszolgáltató hálózatára kapcsolódás teszi lehetővé, hogy télen használjuk el az energiát, amit nyáron megtermeltünk.
A napenergiából megtermelt áramot közvetlenül felhasználjuk, a többletet betápláljuk az áramszolgáltató hálózatába.
Jelmagyarázat:
A. Fotovoltaikus modul
B. Hálózatba tápláló inverter
C. Betáplálást mérő óra
D. Fogyasztást mérő óra
E. Fogyasztó
F. Nyilvános hálózat
A hálózatba tápláló fotovoltaikus rendszerek felépítése
A napelemes rendszer alapvetően több fő elemből áll, mely részek együttes működése adja a rendszer teljesítményének egészét.
A legfontosabb a rendszer legnagyobb és legdrágább része a napelem modul. A modulokból mezőket hozunk létre, melyek így együttesen képezik az úgynevezett napelemes generátormezőt.
Fontos egység még az inverter, mely a termelt egyenáramot 230 V-os (szinuszos) váltóárammá alakítja, mely így már betáplálható a hálózatba. A tetőn a biztos rögzítésért a tetőszerelő szett a felelős. Itt több kivitelezési megoldás is lehetséges, melyet egyedi módon mindig az adott tető szerkezetéhez kell méretezni, hogy megfelelő és tartós rögzítést biztosítsuk.
A komponensek összjátéka meghatározó a rendszer működése szempontjából, ezért csak szakemberrel terveztessünk, hogy végül az elvárt termelési eredményt kapjuk.
Hálózatba tápláló napelemes rendszereknél a modulokat elektromos csatlakozók segítségével egy vagy több mezőbe kapcsoljuk. A modulokból által megtermelt egyenáramot egy vagy több inverter alakítja át 230 V-os váltóárammá. A szolgáltató által felszerelt két irányba mérő óra minden betáplált kWh áramot rögzít, így az az éves fogyasztásunkból levonásra, túltermelés esetén kifizetésre kerül. A visszatáplálás műszaki és egyéb feltételeiről érdeklődjön munkatársunknál, vagy áramszolgáltatójánál!